Objavila som pointu samej seba a svojho života?

Už som tu spomínala, že viem, že mojim zmyslom života je písanie. Ale nebola som schopná prijať to a prijať s tým ešte ďalších pár vecí. Mám... mám to. Môj život má dôvod. Som tu na zemi z nejakého dôvodu aj keď som ho v sebe asi nejako popierala alebo čo. Alebo možno nie, len v tých najhorších okamihoch som si ho nebola schopná pripustiť. Stále neviem, či som toho schopná. Ale... teraz ako žijem tieto dni som... ja neviem. Šťastná? 


Neviem ako je to možné, ale asi som skutočne prišla na to, ako sa udržať od negatívnych myšlienok a od smrti. Prišla som na to, čo je pre môj živo to najdôležitejšie. Sú to veci, ktoré mi pomáhajú doslova prežiť s čistou mysľou. 

Pripadám si znovuzrodená. 
To pre mňa symbolizuje jar. A deje sa to. 

Prežívam svoj deň, zatiaľ čo moja noc odpočíva. Nemôžem povedať, že tam nie je, pretože viem, že tam je. Vídavam ju raz-dva krát do týždňa. "Čučí" tam a čaká. Viem to. Cítim to. Ale som schopná na ňu zabudnúť, pretože teraz je v hlavnej úlohe deň. Ten teraz vládne. Práve vďaka tomu dokážem vidieť všetky tieto veci a uvedomujem si, že mám niečo, čo mnohí nevedia nájsť celý život a niektorí to ani nenájdu. Nie, nechcem sa niečím chváliť, chcem to len vyzdvihnúť, pretože je to pre mňa veľmi dôležité. 

Objavila som sa. A pochopila som svoju úlohu v živote. Tým, že sa budem stále niečomu venovať od seba odbúram negatívne myšlienky a dám menej šancí depresii, aby ma ovládla. Rozostaviam si okolo seba oporné body, o ktoré sa opriem, keď bude najhoršie. Tento nový poznatok som v praxi ešte nevyskúšala, ale verím, že keď príde tá depresia, tak sa týmto budem vedieť ubrániť a nakoniec tak zmením krivku výkyvov nálad v mojom živote. Verím, že všetky tie oporné body, ktoré si práve okolo seba staviam depresia nezrúca a zostanú stáť a ja budem stáť pri nich. 

Nespadnem, ale udržím sa na nohách. 

Zistila som, že potrebujem písanie, potrebujem chodiť po besedách a odovzdávať ľuďom svoju dúhu. Potrebujem hrať divadlo, pretože potrebujem svoju empatiu vraziť do inej roly. Potrebujem viesť svoj projekt, pretože tým niekomu pomáham. Potrebujem blogovať, pretože mám vás a možno by som vám chýbala ak by som zomrela. Potrebujem žiť. A budem. 

Milá depresia, ak nabudúce prídeš, nemáš šancu. Ja budem totiž silná a za žiadnu cenu ti nedovolím ovládnuť ma a zrúcať moje oporné body. A hoci je tma niekedy magická, ty si tmou, ktorá zabíja. Ale ja som svetlo. A svetlo je silnejšie ako tma. 

A to sú slová do bitky.
No nie? :)

Komentáre

  1. Áno, to je ono! Toto som si vždy želala, aby si v hlave mala len takéto dobré a pozitívne myšlienky! Som šťastná a teším sa s tebou!!! Ver tomu, čo si napísala a bude Ti fajn :-D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Výborný postoj, presne tak to má byť :-) Každý deň je našou vlastnou súkromnou bitkou :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Teším sa za každý váš komentár, preto som vám neskutočne vďačná. :)

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Aj slovenská prvotina môže byť kvalitná!